Aktuality

 • 25. 9. 2018

  Máme plán pro MŠ a ZŠ v Hradci Králové a chceme se dlouhodobě věnovat i vzdělávání seniorů

  Vzdělávání dětí i seniorů je bezesporu věc, které se chceme dlouhodobě věnovat. A v Hradci Králové máme jasný plán, kam by se měly ZŠ a MŠ ubírat. Této oblasti, kromě dalších, se věnuje i Libuše Friedlová. Jak vidíte na fotce, dětmi opravdu žije. Tady je náš plán:

 • 24. 9. 2018

  Hnutí ANO chce zachovat objíždění Velkého náměstí i zahrádky. Navrhuje také jinou organizaci parkování a rozšíření zeleně.

  Hnutí ANO na veřejném setkání s občany k rekonstrukci Velkého náměstí ve čtvrtek 20. září 2018 představilo své plány na opravu Velkého náměstí. Aby rekonstrukce proběhla co nejdříve, chce realizovat změny ve stále ještě probíhajícím územním řízení. „Náš cíl je opravit náměstí co nejrychleji a po diskusi s místními občany zahrnout do stávajícího územního řízení 4 základní změny: zachovat objíždění náměstí, zachovat více prostoru pro zahrádky, zvolit jinou organizaci parkování a rozšířit zeleň,“ vysvětlujete priority Hnutí ANO ve vztahu k Velkému náměstí stavitel a člen kandidátky do komunálních voleb Jiří Langer. V dílčích nedostatcích stávajícího návrhu tak Hnutí ANO podporuje připomínky Spolku pro kvalitu života.

 • 21. 9. 2018

  O zeleň a přírodu ve městě je potřeba se starat

  Hradec Králové má svůj přírodní genius loci. Bezpochyby. Ale o zeleň a přírodu ve městě je potřeba se starat. V hradeckém Hnutí ANO má životní prostředí na starosti Ivana Hantschová a Honza Groh. A mají také jasné plány, kam má péče o přírodu a zeleň v Hradci směřovat. A co je ještě důležitější, nebojí se přiložit ruku k dílu, když se uklízí. Tady je jejich plán na budoucí 4 zelené roky:

 • 15. 9. 2018

  Uklízíme Česko, volby nevolby

  Dvakrát třikrát do roka uklízíme Česko. V Hradci Králové jsme se do toho pustili tuto sobotu 15.9. Výběrem lokality v Březhradě jsme trefili hřebíček na hlavičku.

 • 10. 9. 2018

  Monika Štayrová: Najděte si prosím 3 minuty pro Hradec Králové. Víc vám tenhle text nezabere. 100%.

  Na našem krásném městě mi moc záleží, a proto kandiduji za Hnutí ANO na primátorku v podzimních komunálních volbách. Dneska bych vám ráda představila naše priority. Je načase přejít od slibů k činům.

 • 10. 9. 2018

  Šance v hradeckém sportu proměníme

  Sportu se v Hradci vždycky dařilo. Ale není to jen vrcholový sport. I výkonnostní a rekreační. Jenže jestli chceme Hradec dále sportovně rozvíjet a nestagnovat, musíme na tom poctivě makat a jasné šance proměňovat, ne zahazovat. V ANO góly za jasných příležitostí dáváme. Na fotce to potvrzuje pětka naší kandidátky do komunálních voleb Jiří Kos. Pro hradecký sport máme jasné priority:

 • 10. 9. 2018

  Klára Dostálová: Benešovka je řešitelná pomocí dotací

  Rekonstrukce Benešovy třídy nemusí zadlužit Hradec Králové na roky dopředu. Finance v řádu stovek milionů korun lze čerpat pomocí dotačních titulů ze státního rozpočtu. Na setkání s občany k opravě Benešovy třídy to řekla ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová. „Nabízí se mnoho možností a je škoda je nevyužít, když stát i zdroje EU nabízejí pomoc. Navíc na částku 1 miliardy korun Hradec sám prostě nestačí,“ řekla po setkání kandidátka na primátorku Hradce Králové za Hnutí ANO Monika Štayrová.

 • 9. 9. 2018

  Kudy kam se sportem v Hradci

  Sportu se v Hradci vždycky dařilo. Co třeba tahle jména: hokejista Jarda Kudrna, judista Pavel Petřikov, střelec David Kostelecký nebo fotbalista Vašek Pilař. Ale není to jen vrcholový sport. I výkonnostní a rekreační. Jenže jestli chceme Hradec dále sportovně rozvíjet a nestagnovat, musíme na tom poctivě makat. Máme dobře nakročeno, ale bránu je potřeba trefit a šance proměňovat ne zahazovat. V ANO máme z hlediska sportu pro Hradec jasné priority.

 • 7. 9. 2018

  Naše město usnulo na vavřínech, řekla Monika Štayrová 5 plus 2

  Kandidátka na primátorku za hnutí ANO Monika Štayrová chce investovat do oprav i nových staveb HRADEC KRÁLOVÉ | Volební kandidátku hnutí ANO v Hradci Králové vede ekonomka Monika Štayrová, která bude po několika letech v opozici usilovat o převzetí odpovědnosti za chod města.

 • 29. 8. 2018

  Má hradecká městská policie dost prostoru být ochráncem a preventistou?

  Hradec není žádný Brooklyn. Ba naopak. Patří stále k nejbezpečnějším městům v republice. Kriminalita je tu na nižší úrovni, i když drobné či větší výtržnosti potkáváme každodenně, často i v souvislosti s velkými akcemi. Nevymizeli ani tzv. „šmejdi“, kteří jsou orientováni hlavně na starší spoluobčany, ani jiné nabídky „skvělých služeb“, které si nikdo nevyžádal. Poškození zaparkovaných automobilů už raději ani nikam nehlásíme, protože je to jen ztráta času. Pokud jsou naši sousedé více hluční, než je obvyklé, raději se schováme ve svém bytě. Nepořádek po neukázněných pejskařích překročíme…

 • 21. 8. 2018

  Kandidátka pro volby do zastupitelstva města Hradec Králové 2018

  Seznam našich kandidátů za Hnutí ANO do podzimních komunálních voleb 2018 najdete zde:

 • 21. 8. 2018

  Hnutí ANO kandiduje pod čtyřkou - číslem síly, spravedlnosti a stability.

  V Hradci Králové proběhlo včera losování čísel, pod kterými budou jednotlivé strany kandidovat do podzimních komunálních voleb ve statutárním městě Hradec Králové. Hnutí ANO má čtyřku a tady je její numerologický výklad: "Číslo čtyři vyjadřuje zručnost, asertivitu, touhu po dokonalosti, organizační schopnosti a pracovitost. Je také číslem vyjadřující řád, rovnováhu, organizační schopnosti, spravedlnost, stálost, houževnatost a stabilitu."

 • 20. 8. 2018

  Miliony korun se již utratily za studie na využití hradeckého letiště. Hnutí ANO chce jasné koncepční rozhodnutí.

  Město potřebuje jasně definovat, jakým účelům má sloužit hradecké letiště. Od převzetí letiště od vojska ČR se utratily miliony korun za několik studií, které však očividně kýžené výsledky nepřinesly. Jeden záměr střídá druhý. Voláme po strategickém a koncepčním pojetí, které vezme v potaz i vliv na rozvoj města v jednotlivých letových směrech, s ohledem na potřeby města jako celku i sousedící obyvatele. „Z provedených studií není třeba doposud jasné, zda chceme ponechat pouze stávající provoz nebo budeme preferovat nákladní dopravu. Jestli nyní konsenzuálně nepřijmeme promyšlenou a jasnou koncepci, zaděláme si do budoucna na problémy,“ říká člen Výboru pro územní plánování a rozvoj města Jiří Langer.

 • 31. 7. 2018

  Hradec znovu „Salonem republiky“

  Zdravím tě, lide hradecký. Milí přátelé, voliči a nevoliči, žiji tu s Vámi již pěknou řádku let. Ovšem je mi tak akorát. Ve svých krásných dvaašedesáti mám pořád dostatek elánu a chuť ke změnám. Jmenuji se Jiří Langer a většinu života bydlím a pracuji na území Hradce Králové. Podnikám v investiční výstavbě. Kudy chodím, tudy hledím… Vidím místa, která nám tu rozkvetla, kouty důstojné a taky ty nedůstojné. Na některých prostranstvích se snad zastavil čas nebo to tam jde dokonce od desíti k pěti. Rád bych přiložil ruku k dílu, a tak kandiduji jako nezávislý kandidát za hnutí ANO v letošních komunálních volbách. Řada míst našeho města mi leží přímo na srdci.

 • 19. 7. 2018

  Televizní rozhovor s Pavlem Markem z Leteckých služeb na V1

  Rozhovor redaktora Východočeské televize V1 Oldřicha Tamáše s „hostem dne“ Pavlem Markem, zastupitelem města Hradec Králové, u příležitosti jeho nástupu do Představenstva společnosti Letecké služby Hradec Králové a.s. – natáčeno 18.7.2018

 • 28. 6. 2018

  Kam se ztrácí peníze za hradeckého parkování?

  Možná jste také zaznamenali, jak některá srovnatelná města dokáží naplnit své pokladny z provozu parkovacích systémů. Jsou to řádově desítky milionů korun ročně. Mohou si potom opravit třeba komunikace, školy nebo stadiony. My v Hradci to ale máme jinak. My máme na třicet let smlouvu s firmou ISP (Integrovaný parkovací systém) a ta na jejím základě za parkování inkasuje. A inkasovat bude až do roku 2036, pokud nic nezměníme. Přispíváme všichni, kdo jezdíme, a není to zrovna málo. Za ty peníze nám společnost dle smlouvy údajně „rozvíjí komplexní systém parkování s příjemnou kulturou služeb se snadným uživatelským prostředím, který bude sloužit, resp. slouží občanům a návštěvníkům města Hradce Králové...“.

 • 26. 6. 2018

  Infocentrum na Eliščině nábřeží je kontroverzní investicí města

  Hnutí ANO v Královéhradeckém kraji otevřeně kritizuje hospodaření Infocentra na Eliščině nábřeží. To je součástí Hradecké kulturní a vzdělávací společnosti s.r.o. a jeho hospodaření se projednávalo na dnešní schůzi zastupitelstva jako bod č. 25 návrh usnesení č. 17470 v rámci závazku veřejné služby. Infocentrum na Eliščině nábřeží vykázalo za rok 2017 ztrátu 5,5 mil. Kč. „Není možné, aby město realizovalo investice, které nám budou přinášet každým rokem tak obrovské provozní výdaje. Vedení města by mělo mít při tvorbě rozpočtu jasně stanovené priority pro akce a mezi nimi by sem předem měly být zahrnuty i očekávané výdaje. Nedocházelo by pak k takovýmto překvapením,“ říká předsedkyně zastupitelského klubu Hnutí ANO Hradec Králové Ing. Monika Štayrová.

 • 15. 6. 2018

  Handicapovaní uvidí Hradec Králové z ptačí perspektivy

  Vyhlídkové lety nad Hradcem Králové zdarma budou v rámci 11. ročníku nabízet postiženým občanům na charitativní akci OPEN SKIES FOR HADICAPPED Letecké služby Hradec Králové, a.s. Akce se uskuteční již tuto sobotu 16.6. a všechny návštěvníky čeká celodenní bohatý doprovodný program s bezplatným vstupným a parkovným. „Je to jedna z nejprestižnějších akcí města a celého kraje, navíc podporovaná Ministerstvem obrany, Armádou ČR a spoustou dalších menších sponzorů. Organizátoři jí věnují neuvěřitelné množství energie a výsledek pak stojí za to. Je vidět, že se všichni dokážeme spojit, když jde o dobrou věc,“ říká člen představenstva Leteckých služeb Hradec Králové a.s. Pavel Marek z Hnutí ANO.

 • 14. 6. 2018

  Cyklověž potřebujeme, nejlépe u nádraží. Město má jednoznačně splnit vůli zastupitelů.

  Hnutí ANO v Královéhradeckém kraji podporuje zachování cyklověže co nejblíže stávajícího místa u nádraží. „Město má jednoznačně splnit vůli zastupitelů a věž odkoupit. Jednání dlouhodobě sledujeme a setkáváme se s taktikou mlžení. Skutečnost, že radnice nenašla pro věž za pět let místo, si nedokážeme vysvětlit jinak než nedostatek dobré vůle. Jiná města, jako třeba Lysá nad Labem, využila výhodného dotačního projektu ministerstva pro místní rozvoj, které nabízelo až 90% spoluúčast na pořízení cyklověže. Místo aby město hledalo možnosti, jak by to šlo udělat, předkládá nám vytrvale pouze zdůvodnění, proč to nejde. Mohli jsme se například pokusit za účelem přemístění věže odkoupit část pozemku bývalého tržiště,“ říká předsedkyně zastupitelského klubu Hnutí ANO Hradec Králové Ing. Monika Štayrová.

 • 11. 6. 2018

  Kandidátkou na primátorku Hradce Králové za Hnutí ANO je Monika Štayrová

  Kandidátkou na primátorku Hradce Králové a lídryní kandidátky Hnutí ANO pro podzimní komunální volby je ekonomka Ing. Monika Štayrová. Její silnou stránkou je oblast investic a majetku, dobrá znalost vnitřních kontrolních systémů státních organizací a řízení pracovních skupin. „Naše město potřebuje zvýšit objem investic do městského majetku, aby se probralo z investičního kómatu. Je velkou chybou, že to v době konjunktury neděláme. Odvedli jsme užitečnou práci v opozici, ale rádi bychom dostali prostor ke změně kursu. Chceme přejít od slibů k činům ve prospěch občanů. Lidé mají aktivně mluvit radnicím do řemesla,“ říká Ing. Monika Štayrová.