Aktuality

 • 9. 11. 2018

  Zastupitelský klub hnutí ANO 2011 Hradec Králové: Zveřejňujeme text koaliční smlouvy

  Dle zveřejněného společného příslibu koaličních stran učiněného v den podpisu smlouvy před ustavujícím zasedáním zastupitelstva a po vzájemné dohodě zveřejňujeme text koaliční smlouvy mezi hnutím ANO 2011, ODS a ZH+SZ.

 • 6. 11. 2018

  V Hradci Králové začíná fungovat koalice změny. ANO věří v korektní spolupráci v celém zastupitelstvu.

  V Hradci Králové začíná reálně fungovat nová „koalice změny“. Po ustavujícím zastupitelstvu se naplno rozběhly konkrétní kroky, které umožní praktické převzetí vedení města. „Upravili jsme si pracovní vztahy tak, abychom mohli už od čtvrtka 1. listopadu začít na magistrátu reálně fungovat. Z ustavujícího zastupitelstva mám velmi dobrý pocit. Vše proběhlo v korektní atmosféře, která je příslibem pro budoucí konstruktivní spolupráci jak v koalici, tak s opozicí v zastupitelstvu,“ říká nová náměstkyně primátora pro ekonomiku a finance Monika Štayrová.

 • 18. 10. 2018

  Hnutí ANO přiblížilo realitě dálnici D11 u HK bez poplatku

  Bez ohledu na probíhající koaliční jednání pracuje hnutí ANO v Hradci Králové na schválení bezplatného užívání dálničního úseku z Osiček do HK. Za tímto účelem proběhlo jednání s ministrem dopravy Dane Ťokem. „Určitě nečekáme na to, jak co dopadne. Nově zvolení zastupitelé aktivně realizují náš program. Budoucnost města je potřeba řešit hned. Po včerejším jednání s ministrem dopravy jsme se hodně přiblížili cíli, který městu od aut uleví,“ komentuje vyjednávání o provozu na D11 v okolí krajského města lídryně hnutí ANO v HK Monika Štayrová.

 • 17. 10. 2018

  Koalice změny v Hradci Králové

  V úterý 16.10 2018 v nočních hodinách došlo na společné schůzce vyjednávacích týmů hnutí ANO, ODS, změny pro Hradec Králové a Zelených k podpisu společného memoranda.

 • 7. 10. 2018

  Poděkování za podporu

  Rádi bychom poděkovali všem voličům za podporu v uplynulých komunálních volbách. Dobrý výsledek ale znamená i velkou odpovědnost.

 • 7. 10. 2018

  Hnutí ANO v HK: děkujeme voličům a zveme všechny zvolené strany k vyjednávacímu stolu

  Hnutí ANO v HK: děkujeme voličům a zveme všechny zvolené strany k vyjednávacímu stolu

 • 2. 10. 2018

  Doprava je v Hradci Králové jedním z klíčových bodů programu

  Doprava je jedním z našich klíčových bodů programu. Jako každého Hradečáka nás štvou kolony v centru města i kamiony, které nám ničí silnice a kouří pod okny. A také parkování. Zkusili jste to třeba někdy ve fakultní nemocnici? Je to zoufalství! A bohužel za poslední čtyři roky se nic zásadního nezměnilo. Dvojka naší kandidátky do komunálních voleb Věra Pourová vám představí plán, který nejenže říká co, ale také říká jak s dopravou a parkováním v Hradci udělat. Tady je:

 • 1. 10. 2018

  Předvolební vydání novin LEPŠÍ HRADEC

  Ve svěžím a neotřelém duchu přinášejí volební noviny rozhovor s kandidátkou na primátorku Monikou Štayrovou i s fotografiemi z jejího rodinného alba a zajímavým rychlokvízem, dále přehled kandidátů i s okénkem do jejich zálib, TOP 10 z volebního programu a pestrou fotogalerii. Tyhle noviny rozhodně stojí za přečtení.

 • 25. 9. 2018

  Máme plán pro MŠ a ZŠ v Hradci Králové a chceme se dlouhodobě věnovat i vzdělávání seniorů

  Vzdělávání dětí i seniorů je bezesporu věc, které se chceme dlouhodobě věnovat. A v Hradci Králové máme jasný plán, kam by se měly ZŠ a MŠ ubírat. Této oblasti, kromě dalších, se věnuje i Libuše Friedlová. Jak vidíte na fotce, dětmi opravdu žije. Tady je náš plán:

 • 24. 9. 2018

  Hnutí ANO chce zachovat objíždění Velkého náměstí i zahrádky. Navrhuje také jinou organizaci parkování a rozšíření zeleně.

  Hnutí ANO na veřejném setkání s občany k rekonstrukci Velkého náměstí ve čtvrtek 20. září 2018 představilo své plány na opravu Velkého náměstí. Aby rekonstrukce proběhla co nejdříve, chce realizovat změny ve stále ještě probíhajícím územním řízení. „Náš cíl je opravit náměstí co nejrychleji a po diskusi s místními občany zahrnout do stávajícího územního řízení 4 základní změny: zachovat objíždění náměstí, zachovat více prostoru pro zahrádky, zvolit jinou organizaci parkování a rozšířit zeleň,“ vysvětlujete priority Hnutí ANO ve vztahu k Velkému náměstí stavitel a člen kandidátky do komunálních voleb Jiří Langer. V dílčích nedostatcích stávajícího návrhu tak Hnutí ANO podporuje připomínky Spolku pro kvalitu života.

 • 21. 9. 2018

  O zeleň a přírodu ve městě je potřeba se starat

  Hradec Králové má svůj přírodní genius loci. Bezpochyby. Ale o zeleň a přírodu ve městě je potřeba se starat. V hradeckém Hnutí ANO má životní prostředí na starosti Ivana Hantschová a Honza Groh. A mají také jasné plány, kam má péče o přírodu a zeleň v Hradci směřovat. A co je ještě důležitější, nebojí se přiložit ruku k dílu, když se uklízí. Tady je jejich plán na budoucí 4 zelené roky:

 • 15. 9. 2018

  Uklízíme Česko, volby nevolby

  Dvakrát třikrát do roka uklízíme Česko. V Hradci Králové jsme se do toho pustili tuto sobotu 15.9. Výběrem lokality v Březhradě jsme trefili hřebíček na hlavičku.

 • 10. 9. 2018

  Monika Štayrová: Najděte si prosím 3 minuty pro Hradec Králové. Víc vám tenhle text nezabere. 100%.

  Na našem krásném městě mi moc záleží, a proto kandiduji za Hnutí ANO na primátorku v podzimních komunálních volbách. Dneska bych vám ráda představila naše priority. Je načase přejít od slibů k činům.

 • 10. 9. 2018

  Šance v hradeckém sportu proměníme

  Sportu se v Hradci vždycky dařilo. Ale není to jen vrcholový sport. I výkonnostní a rekreační. Jenže jestli chceme Hradec dále sportovně rozvíjet a nestagnovat, musíme na tom poctivě makat a jasné šance proměňovat, ne zahazovat. V ANO góly za jasných příležitostí dáváme. Na fotce to potvrzuje pětka naší kandidátky do komunálních voleb Jiří Kos. Pro hradecký sport máme jasné priority:

 • 10. 9. 2018

  Klára Dostálová: Benešovka je řešitelná pomocí dotací

  Rekonstrukce Benešovy třídy nemusí zadlužit Hradec Králové na roky dopředu. Finance v řádu stovek milionů korun lze čerpat pomocí dotačních titulů ze státního rozpočtu. Na setkání s občany k opravě Benešovy třídy to řekla ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová. „Nabízí se mnoho možností a je škoda je nevyužít, když stát i zdroje EU nabízejí pomoc. Navíc na částku 1 miliardy korun Hradec sám prostě nestačí,“ řekla po setkání kandidátka na primátorku Hradce Králové za Hnutí ANO Monika Štayrová.

 • 9. 9. 2018

  Kudy kam se sportem v Hradci

  Sportu se v Hradci vždycky dařilo. Co třeba tahle jména: hokejista Jarda Kudrna, judista Pavel Petřikov, střelec David Kostelecký nebo fotbalista Vašek Pilař. Ale není to jen vrcholový sport. I výkonnostní a rekreační. Jenže jestli chceme Hradec dále sportovně rozvíjet a nestagnovat, musíme na tom poctivě makat. Máme dobře nakročeno, ale bránu je potřeba trefit a šance proměňovat ne zahazovat. V ANO máme z hlediska sportu pro Hradec jasné priority.

 • 7. 9. 2018

  Naše město usnulo na vavřínech, řekla Monika Štayrová 5 plus 2

  Kandidátka na primátorku za hnutí ANO Monika Štayrová chce investovat do oprav i nových staveb HRADEC KRÁLOVÉ | Volební kandidátku hnutí ANO v Hradci Králové vede ekonomka Monika Štayrová, která bude po několika letech v opozici usilovat o převzetí odpovědnosti za chod města.

 • 1. 9. 2018

  Zábory pro politickou kampaň v Hradci Králové

  Hnutí ANO níže rekapituluje průběh žádostí o zábory na předvolební kontaktní kampaň do komunálních voleb 2018. Zároveň přikládá skeny dokumentů, které k povolení a následnému zrušení 3 záborů vedly.

 • 29. 8. 2018

  Má hradecká městská policie dost prostoru být ochráncem a preventistou?

  Hradec není žádný Brooklyn. Ba naopak. Patří stále k nejbezpečnějším městům v republice. Kriminalita je tu na nižší úrovni, i když drobné či větší výtržnosti potkáváme každodenně, často i v souvislosti s velkými akcemi. Nevymizeli ani tzv. „šmejdi“, kteří jsou orientováni hlavně na starší spoluobčany, ani jiné nabídky „skvělých služeb“, které si nikdo nevyžádal. Poškození zaparkovaných automobilů už raději ani nikam nehlásíme, protože je to jen ztráta času. Pokud jsou naši sousedé více hluční, než je obvyklé, raději se schováme ve svém bytě. Nepořádek po neukázněných pejskařích překročíme…

 • 21. 8. 2018

  Kandidátka pro volby do zastupitelstva města Hradec Králové 2018

  Seznam našich kandidátů za Hnutí ANO do podzimních komunálních voleb 2018 najdete zde: