Den otevřené dálnice D11 se povedl

Den otevřené dálnice D11 se povedl. Tisíce lidí, kola, koloběžky, brusle, odrážedla, kočárky – prostě všechno, co má kola a není to auto nebo motorka, se dnes prohánělo po úseku D11 Osičky – Hradec Králové. Hnutí ANO u toho nemohlo chybět. „Ta obyčejná silnice, co vedla kdysi z Prahy do Hradce byla hodně nebezpečná. Proto jsem strašně ráda, že je teď už další úsek hotový,“ říká Eva Matyášová z Hnutí ANO.

 

 

Den otevřené dálnice D11 se povedl | ANO, tohle je Královéhradecký kraj

Den otevřených dveří tu v sobotu na dokončovaném sjezdu u Hradce Králové pořádalo Ředitelství silnic a dálnic. Úsek nové dálnice má být pak slavnostně zprovozněn za účasti ministra dopravy Dana Ťoka a polského ministra infrastruktury a stavebnictví Andrzeje Adamczyka 21.srpna. Motoristé zajásají.

Hnutí ANO Královéhradeckého kraje spolu s většinou obyvatel doufá, že se pokračování D11 do Smiřic a Jaroměře nebude zbytečně protahovat. Optimistické prognózy počítaly se stavbou navazujícího úseku již na přelomu září a října. Všechny dotčené pozemky tu jsou v trvalém záboru ve vlastnictví ŘSD. Nicméně proti vydání stavebního povolení se odvolaly Děti země. „Myslím, že by se dotčené orgány měly ve správním řízení takovým zásahům ubránit,“ říká Monika Štayrová z Hnutí ANO. Jako zbytečnou šikanu a obstrukce ze strany Dětí země vnímá tento krok i ministr Ťok. Případné zdržení však nebere jako tragické a odhaduje, že když se nezačne stavět do konce tohoto roku, začne se v první polovině příštího. Hradecká dálnice D11 má pokračovat až na státní hranici s Polskem a celá má být dokončena v letech 2025-2026.

 

29. 7. 2017