Šance v hradeckém sportu proměníme

Sportu se v Hradci vždycky dařilo. Ale není to jen vrcholový sport. I výkonnostní a rekreační. Jenže jestli chceme Hradec dále sportovně rozvíjet a nestagnovat, musíme na tom poctivě makat a jasné šance proměňovat, ne zahazovat. V ANO góly za jasných příležitostí dáváme. Na fotce to potvrzuje pětka naší kandidátky do komunálních voleb Jiří Kos. Pro hradecký sport máme jasné priority:

Nejdříve zpracujeme plán rozvoje sportu na období 2019–2023. Bez koncepce budou všechny naše kroky jen plácnutím do vody.

Vybudujeme větší množství sportovišť pro děti všech věkových kategorií. Potřebujeme, aby se děti hýbaly, a neseděly jen doma s mobilem v ruce. Z městského rozpočtu podpoříme zvýšení pohybových aktivit dětí, zdravé stravování a zdravý pitný režim.

Propojíme cyklostezky a doplníme jejich síť na území města. Například Pražskou a Kutnohorskou ulici je potřeba spojit jak pro pěší, tak pro cyklisty. Vždyť Hradec je město cyklistům zaslíbené. A také zajistíme bezpečnost cyklotras včetně správných semaforů pro cyklisty. Samozřejmě dokončíme projekt propojení Hradce a Pardubic a dobudujeme cyklostezku mezi Makrem a Tescem.

A když už jsme u cyklistů. Podpoříme výstavbu dalších cyklověží a cykloboxů na místech, kde budou potřeba a také zlepšíme parkování cyklistů na Velkém náměstí vhodněji situovanými stojany.

Připravíme financování i výstavbu víceúčelové haly s kapacitou cca 1500 až 2000 osob. Haly ve městě pomalu dosluhují a jejich kapacita přestává stačit.

Vyvoláme diskuzi směřující k vybudování lodního zdvihadla při jezu Hučák, které umožní rekreační plavbu mezi jezem v Předměřicích a jezem v Opatovicích v délce cca 11 km.

Školní hřiště přes den ve větším rozsahu zpřístupníme veřejnosti a na jejich provoz a údržbu budeme pamatovat v rozpočtu.

Uhradíme všem dětem ze sociálně slabších rodin kurzovné ve sportovních klubech. Sportovat by měly všechny děti, nejen ty, jejichž rodiny na to mají prostředky.

Opět zorganizujeme letní nebo zimní olympiádu dětí a mládeže. Nevíme jak vy, ale my jsme z té poslední byli nadšení.

Čeká nás výstavba fotbalové arény. Odsouhlasena je zatím stavba hlavní západní a severní tribuny. Na zbylé 2 tribuny se pokusíme získat dotace z Národní sportovní agentury. A moc bychom si přáli, aby se 1. fotbalová liga vrátila do města. Jsme přesvědčeni, že dokončení tohoto bolestivého projektu odstartuje novou éru nejen hradeckého fotbalu. Aréna by se totiž měla využívat i ke společenským a kulturním akcím.

Nadále budeme podporovat hokejový klub. A především mládež. Byli jste se někdy podívat, v čem se malí hokejisté převlékají? Ve stavebních buňkách. Zázemí je potřeba zrekonstruovat včetně vyřešení problémů s novým, ne zcela funkčním odvlhčovacím zařízením. Ale zároveň budeme hlídat jako řádný hospodář hokejové finance.

Napište nám, co si o našem plánu pro sport v Hradci Králové myslíte vy. A fajn babí léto.

10. 9. 2018